JUVELYRIKOS PRIEŽIŪRA

Juvelyrinį dirbinį reikia tinkamai prižiūrėti

Nusiimkite juvelyrinius dirbinius dirbdami fizinį ar namų ruošos darbą, kad nesubraižytumetė metalo ar akmens pamiršiaus. Ypatingai braižosi ir laikui bėgant visiškai nusitirina matinis gaminio paviršius – jis tampa blizgus. Juodinto sidabro gaminiai nešiojant gali keisti savo oksidavimą ir šviesėti. Taip pat venkite nešioti juvelyrinius dirbinius jūroje, baseine, pirtyje ir t.t., kur druskos, chloras, gyvsidabrio junginiai bei aplinkos poveikis pali per trumpą laiką pakenkti. Visus juvelyrinius dirbinius reikia saugoti nuo smūgių bei didelių temperatūros svyravimų. Lengvi, pūsti, ažūriniai dirbiniai neturi būti dėvimi ten, kur dėl neatsargumo galėtų būti paveikti mechaniškai. Nedidelis mechaninis poveikis gali deformuoti, sulaužyti ar kitaip jį sugadinti.

Dirbinius valykite tik su specialiai jiems skirtomis priemonėmis, skysčiais arba servetėlėmis. Norėdami išsaugoti papuošalo paviršių, nenaudokite buitinių valiklių (pvz. dantų pastos). Skirtingo metalo dirbinius reikia laikyti atskirai. Laikant juos kartu, gali keistis blizgesio intensyvumas. Saugokite aukso dirbinius nuo kontakto su kosmetikos priemonėmis, pagamintomis gyvsidabrio pagrindu. Gyvsidabris gadina auksą bei keičia jo spalvą.

Brangakmenius dėvint kaip papuošalą (juvelyriniame gaminyje), reikalinga tinkama priežiūra, kuri priklauso nuo brangakmenių cheminių bei fizinių savybių. Tinkamai prižiūrėti akmenys išlieka tvirti ilgą laiką. Nesilaikant nurodymų, akmenys gali pakeisti išvaizdą ar kokybę, blogiausiu atveju – atsirasti pažeidimų ar net sunykti pats akmuo. Ypač pavojingi stiprūs smūgiai ar ekstremalios sąlygos (karštis, šaltis, saulės spinduliavimas, aktyvūs chemikalai ar regentai).Priklausomai nuo akmens, valoma muilu arba švariu vandeniu, garais ar ultragarsu. Perlai – jautrūs šilumai, reaguoja su rūgštimis, jiems gali pakenkti kosmetinės priemonės ar odos prakaitas. Plauti tik drungname muiluotame vandenyje.

Visus papuošalus, kuriuos įsigyjate galerijoje „Meno kvadratas“ arba e-parduotuvėje www.menokvadratas.lt, mes profesionaliai valome ir  atnaujiname nemokamai galerijoje M.Valančiaus g. 21, Kaunas.